Каталог
Порівняння

Як вибрати твердопаливний котел тривалого горіння

Статті
Переглядів 2660

У зв'язку із зростанням вартості на газ і електрику, власники будинків все частіше замислюються над монтажем котла на твердому паливі. Дана опалювальна система здатна функціонувати на деревині, вугіллі і т.д. Тверді види пального в рази дешевше і універсальніше, ніж газ і електрику. З огляду на широке розмаїття моделей опалювального обладнання, необхідно розуміти, як вибрати твердопаливний котел тривалого горіння.

Чим відрізняються котли

Традиційні котли функціонують на вугіллі та дровах. У них пальне спалюється звичайним способом, як в печі, утворюючи при цьому багато сажі і попелу (паливо витрачається вкрай неефективне). На одному завантаженні такі котли здатні пропрацювати лише короткий час, при цьому користувачу необхідно регулярно стежити за роботою котельного обладнання, підкидаючи паливо. Незважаючи на те, що класичні твердопаливні котли мають свої плюси (доступна ціна, легкість монтажу), доцільно звернути увагу на більш економічне і ефективне обладнання.

Котли тривалого горіння — інша річ. Їх головні відмінності - більш містка камера завантаження і оптимізація режимів горіння. За рахунок принципу роботи котел тривалого горіння здатний видавати ККД понад 80%. Конструкція забезпечена одно- або двокамерною системою спалювання палива. На одному завантаженні котел здатний пропрацювати до 5 днів (на вугіллі). Він не вимогливий до вологості і якості пального.

Твердопаливні котли тривалого горіння: який вибрати

Вибір котла заснований на множині критеріїв. В першу чергу розраховують потужність котельного обладнання. Можна скористатися формулою - на 10 кв. метрів кімнати з висотою стель до 3 м знадобиться 1 кВт енергії.
Незважаючи на таку просту формулу, розрахунок необхідної потужності краще довірити фахівцеві. Він підбере котел з урахуванням кліматичних умов регіону, тепловтрат споруди і т.д.

Всі котли за потужністю поділяють на дві категорії:

  1. Побутові - потужністю до 100 кВт;
  2. Промислові - потужністю понад 100 кВт.

Професіонали рекомендують вибирати потужність з запасом. Тоді устаткування не буде функціонувати в режимі інтенсивного горіння.

Горіння

Горіння в котлах відбувається з природним припливом повітря або управляється автоматикою.

Котли з автоматикою забезпечені вентилятором, який подає повітря в область горіння.

Механічний регулятор контролює подачу повітря і повністю незалежний від електромережі. Вибір такого котла буде доцільним для регіонів, де трапляються перебої в подачі електрики.
Моделі з автоматикою дозволяють заощадити пальне, не вимогливі у використанні.

Паливо

Як вибрати твердопаливний котел тривалого горіння? Багато що залежить від типу пального. Кожен бренд в інструкції інформує, на якому паливі працює обладнання:

  • Вугілля. Забезпечує відмінну тепловіддачу, а одного завантаження вугілля вистачить на роботу котла до 5 діб. Вибираючи в якості твердого палива вугілля, потрібно враховувати його фракцію і сорт, щоб він відповідав технічним умовам використання котла.
  • Дрова. Самий бюджетний варіант твердого палива. При його згорянні не виділяється сірка і пар, що збільшує термін експлуатації димаря. При виборі дров, враховують породу дерева. Головна вимога пред'являють до вологості деревини.
  • Брикети і горючі сланці. Відрізняються рекордною тепловіддачею. Вибираючи такий вид пального, потрібно відразу обдумати, чи буде можливість купувати його в потрібному обсязі.
  • Солома. Котли, що працюють на соломі, відрізняються універсальністю і здатністю працювати не тільки на тюках соломи але і на сухих гілках.

Теплообмінник

Як вибрати твердопаливні котли тривалого горіння? Враховують, з чого зроблений теплообмінник. На українському ринку запропоновані теплообмінники зі сталі і чавуну.

Чавунні моделі відрізняються довговічністю (прослужать близько 20 років) і рекордною стійкістю до корозії. Такі котли мають секційну будову. За рахунок додавання секцій можна збільшити потужність обладнання. Головним недоліком чавунного котла називають високу ціну і значну вагу. До того ж, такий котел чутливий до змін температури.

Сталеві котли відрізняються стійкістю до пошкоджень, вони не бояться температурних перепадів на вході. Їх вага залежить від потужності котла і товщини стали. Мінус сталевих котлів - прогорание металу. Але цей недолік стосується тільки моделей, виготовлених з металу товщиною менше 4 мм.

Камера завантаження

Твердопаливний котел потрібно вибирати з урахуванням обсягу завантажувальної камери. Моделі випускають з верхнім і переднім завантаженням. Верхнє завантаження більш зручне. Чим більше камера, тим більше котел здатний вмістити палива, а значить - більше тривалість роботи.

Важливо звертати увагу на розмір завантажувального вікна. Чим воно більше, тим крупніші дрова можна помістити в камеру. Як результат - менше часу витрачається на кілочка дров.

Види котлів

Категорія котлів тривалого горіння представлена обладнанням різного типу.

Как выбрать твердотопливный котел длительного горения

Котли з верхнім горінням

Відрізняються високим ККД і довговічністю. Однією закладки пального вистачить на роботу від 7 до 35 годин. У порівнянні з класичними котлами, в такий котел можна завантажити більший обсяг твердого палива. Пальне буде згоряти повільно і пошарово, виділяючи максимум теплової енергії.

ТОП 3 твердопаливних котлів верхнього горіння

1. Neus-Турбо 10-50 кВт

Місткість топки - від 116 літрів. ККД: 85%. Робота на одному завантаженні: дрова - 1 добу, вугілля - до 5 діб. Сталевий теплообмінник 4 мм. Повний опис та технічні характеристики

Neus Турбо твердотопливный котел длительного горения (верхнее горение)

2. Swag D 10-50 кВт

Дров'яний котел з рекордно високим показником ККД - не нижче 91%. Робота на одній закладці дров - до 5 діб. Можливість переобладнання в універсальний по паливу. Повний опис та технічні характеристики

Котел длительного горения на дровах SWaG 10 D

3. Swag U 10-50 кВт

Універсальний твердопаливний котел з автоматичним управлінням. Унікальна конструкція котла забезпечує роботу на одній закладці палива: на вугіллі - до 7 діб, на дровах - до 30 годин. Повний опис та технічні характеристики

Котли з нижнім горінням

Їх також називають «котли Холмова». Їх особливість - горіння палива в обмеженій ділянці камери. Паливо згорає поступово, починаючи з нижніх шарів, горіння не охоплюють всю камеру. Тільки коли нижні шари згоріли, верхні шари опускаються на їх місце. На одній закладці пального вони здатні пропрацювати до 24 годин.

Популярні шахтні котли Холмова

1. Gefest-Profi Z 12-48 кВт

Компактні розміри. Сертифікована сталь 5 мм забезпечує високу надійність роботи. Енергоефективність - ККД 92%. Безперебійна робота на дровах - до 12 годин, кам'яному вугіллі - до 2 діб. Повний опис та технічні характеристики

Шахтный котел Холмова Gefest-Profi Z 12 кВт

2. Zubr 10-99 кВт

Білоруський дров'яний котел високої якості. Абсолютна універсальність палива. Здатність високоефективно працювати на дров'яному паливі з вологістю до 45% .На одній закладці дров обладнання здатне пропрацювати до 24 годин, на кам'яному вугіллі - до 7 діб. Повний опис та технічні характеристики

Шахтный котел Холмова Zubr 10 кВт

3. Kraft D 10-25 квт

Шахтний котел на дровах з вертикальним триходовим сталевим (5 мм) теплообмінником. Велика топка - від 60 літрів. Час горіння однієї закладки дров - до 11 годин на завсісмості від вологості. Повний опис та технічні характеристики

Шахтный котел Холмова Крафт Д 10 кВт

4. Termico КДГ 8-50 кВт

Котел шахтного типу з вертикальним завантаженням. Працює на дровах і вугіллі. Така конструкція дозволяє довантажувати паливо, не чекаючи повного прогорання. Тривале горіння однієї закладки: вугілля - до 4 діб, дров - до доби. Високий ККД - не менше 90%. Термін служби - не менше 10 років. Повний опис та технічні характеристики

Шахтный котел Термико КДГ 8 кВт

Піролізні котли 

Моделі відрізняються високою ефективністю і простотою використання за рахунок вбудованої автоматики. Котли чутливі до вологості твердого палива - цей показник не повинен перевищувати 25%. З кожним відсотком збільшення вологості дров знижується ефективність роботи котла.

Піролізні котли мають найвищий показник ККД за рахунок спалювання деревного газу, який вивільняється при тлінні твердого палива. Для цього в конструкції є ще одна камера згоряння. Економія з такими котлами очевидна - в них паливо повільно тліє, тому витрачається менше ресурсів.

При попаданні газів в камеру допалювання, виділяється додаткове тепло. На одному завантаженні котел здатний пропрацювати близько 12 годин. При цьому паливо витрачається практично без залишку, що спрощує очищення котла від продуктів згоряння.

Самий продаваний піролізний котел

Termico ЕКО-П на 12-60 кВт

Надійна робота і тривалий термін експлуатації - не менше 10 років. Швидка окупаемость- за один опалювальний сезон. Універсальність палива, невимогливість до вологості дров (працює на дровах з вологістю більше 40%). Тривалість роботи на одній закладці палива - близько 12 годин. Повний опис та технічні характеристики

Пиролизный котел Termico ЕКО-12П на 12 кВт - топ продаж

Пелетні котли 

Функціонують на спресованих деревних тирсі. Гранули для котла готують зі стружки або тирси дерева. Котли екологічні та економічні в роботі. За рахунок вбудованої автоматики вони підтримують зазначену температуру і не вимагають втручання людини.

У котлах передбачена автоматична подача палива. Воно порціями подається в пальник. Як тільки перша партія пального прогоріла, відразу подається наступна для підтримки температури в системі. Тривалість роботи пеллетного котла залежить від обсягу бункера, куди закладають пелети.

ТОП 3 пелетних котлів

1. Neus-Пеллет 12-50 кВт

Компактні розміри котла і бункера. Великий час автономної роботи. Конструкція - зі сталі 5 мм. Встановлення колосникових грат, автомата управління і нагнітального вентилятора переводить котел на роботу в ручному режимі на будь-якому доступному паливі. Повний опис та технічні характеристики

Пеллетный котел Neus Пеллет на 12 кВт - топ продаж

2. Altep Duo Uni Pellet 15-250 кВт

Економна витрата палива і енергоефективність. Реальний ККД - 91%. Сталь 6 мм. Всі стадії роботи котла (подача палива, розпал, підтримання горіння, гасіння пальника) управляються автоматично електронним блоком управління. Дистанційне керування за допомогою модуля GSM або по Wi-Fi. Пальник має функцію самоочищення. Подвійна теплоізоляція дверей. Для переведення роботи котла в режим ручного завантаження також потрібна установка чавунної колосникових грат.  Полное описание и технические характеристики

Пеллетный котел Altep Duo Uni Pellet 15 кВт - топ продаж

3. Kraft R 20-97 кВт

Пелетний котел з польської ретортной пальником Pancer Pol, яка дає можливість топити не тільки пелетами, але і дрібнофракційним вугіллям (до 25 мм). Бункер може бути встановлений з будь-якого боку для оптимального використання місця в котельні. Реальний високий ККД: 92%. Повний опис та технічні характеристики

Пеллетный котел Kraft R 20 кВт - топ продаж

 

 

Який вибрати котел тривалого горіння залежить від безлічі факторів. Зробити правильний вибір допоможуть професіонали нашого магазину Vodolex. Вони підберуть котельне обладнання щодо вашого житла і бюджету.