Чим відрізняється піролізний котел від твердопаливного
Обираючи піролізний котел, перед покупцем, в першу чергу, виникає питання, чим він відрізняється від класичного. Друге обов'язкове питання: який котел краще - піролізний або твердопаливний? Спробуємо розібратися.
Щоб зрозуміти, чим класичний котел відрізняється від піролізного, потрібно розібратися в принципі їх роботи.
Принцип функціонування котлів
У традиційному твердопаливному котлі використовується класичний принцип згоряння твердого палива. Тепло, що виділяється під час горіння, передається теплоносію, який рухається по системі трубопроводів, обігріваючи житло.
У класичному котлі паливо спалюється за типом пічки. Над полум'ям розташований теплообмінник, який приймає частину тепла - приблизно 80%. Решта тепла йде в димохід через те, що інтенсивне горіння важко регулювати.
Піролізний котел працює зовсім за іншим принципом. Робота піролізного котла побудована на принципі газогенерации. В результаті повільного тління пального при підвищених температурах і відсутності кисню відбувається виділення генераторного газу, який згодом згорає, і теплова енергія передається теплоносію.
Топка складається з двох камер. В одну з них закладаються дрова, де і відбувається спалювання дров, паливних брикетів або іншого палива. Горіння починається зі звичайного розпалювання. При стабільному горінні припиняється подача повітря в першу камеру - при цьому при відсутності кисню паливо переходить в фазу тління. Температура в камері при цьому перевищує 400 градусів, і досить швидко створюються оптимальні умови для початку піролізу.
Піролізний газ направляється в другу камеру з достатньою кількістю кисню, де відбувається догоряння при температурі близько 1000 градусів. Блок автоматики регулює подачу повітря для виробництва необхідної теплової енегріі, яка посутпает в систему опалення.
Процес піролізу відбувається досить довго, при цьому паливо згорає практично без залишку. Як результат - високий ККД і тривалі інтервали між завантаженнями.
Особливості котлів
Для порівняння розглянемо плюси і мінуси кожного виду котла.
♦ Плюси традиційних котлів:
- Доступна ціна - приблизно від 5000 грн.
- Невимогливість до якості твердого палива, хоча їх ефективність роботи залежить від вологості палива.
- Можливість роботи в автономному режимі.
♦ Мінуси класичного котла:
- ККД не більше 70%;
- Необхідність постійного завантаження твердого палива;
- Потреба в регулярному очищенні;
- Неможливість дозавантаження палива;
- Неможливість миттєво зупинити горіння;
- Необхідність у встановленні буферної ємності.
♦ Розглянемо плюси піролізного котла:
- ККД близько 90%;
- Економічність - паливо в котлі згорає практично повністю, виділяючи максимум енергії;
- Значні інтервали між завантаженнями - близько 12 годин;
- Мінімальні викиди шкідливих речовин;
- Автоматизація і зручне управління;
- Невимогливість до чищення, так як паливо згорає без залишку.
♦ У таких котлів є і свої мінуси:
- Висока ціна - приблизно від 15000 грн;
- Вимогливість до якості пального - якщо воно буде мати високу вологість, горіння не відбудеться;
- Енергозалежність. Котел працює спільно з електричним димососом.
Класичні котли від піролізних відрізняються меншою вартістю. Але якщо брати до уваги ефективність і економічність піролізного котла, витрати будуть виправдані. Експлуатація піролізного котла обійдеться в рази дешевше, ніж класичного. Однак, для багатьох покупців фактор ціни залишається вирішальним при виборі котла. Тому далеко не всі наважуються купити піролізного обладнання, вибираючи більш доступні класичні варіації. Фахівці все-таки радять один раз витратити велику суму на покупку якісного обладнання, ніж потім страждати від підвищеної витрати твердого палива.
Який найкращий піролізний котел?
Ми відповідаємо: Termico ЕКО-П! Ця серія є найпопулярнішою і продається в категорії піролізних котлів. І це неспроста.
Якщо вам потрібно купити твердопаливний піролізний котел для будинку, то ця модель окупиться за один опалювальний сезон і пропрацює не менше 10 років. Одна закладка палива забезпечить опалення на 12 годин. Котли з успіхом працюють на дровах з вологістю 40%. Крім того, можна використовувати і інше тверде паливо. ККД Сучасний дизайн, якісна фурнітура, зручність монтажу і простота обслуговування.
Termico ЕКО-П на 12-60 кВт
Повний опис, технічні характеристики і Відеовідгук покупця тут.
ТОП 3 класичних котлів
1. Neus Практік 12 кВт
Ідеальний варіант для приватного будинку, якщо ви хочете купити котел з високим ККД 85%, великим обсягом топки - 62 л, незалежний варіант за невисокою ціною.
Місткість топки - від 116 літрів. ККД: 85%. Робота на одному завантаженні: дрова - 1 добу, вугілля - до 5 діб. Сталевий теплообмінник 4 мм.
Повний опис, технічні характеристики і відео огляд котла - переходите за посиланням.
2. Сваг Еко 13 кВт
Недорогий котел з універсальністю палива, високим ККД (85% навіть при використанні низькокалорійних видів) і з великою топкою (48 л). Для вугілля в якості твердого палива, опалення обійдеться дешевше в 1,5-2 рази, ніж експлуатація газового котла.
Тут - відео огляд, опис і технічні характеристики.
3. Marten Base 12V з варильною плитою
Бюджетний варіант енергонезалежного опалювального агрегату, який використовується не тільки для організації системи опалення, але і для приготування їжі. Цей котел купують, як і для дач, і для заміських будинків, і для опалення невеликих комерційних приміщень. Продумана конструкція дозволяє домогтися тривалості горіння одного завантаження палива 6-8 годин, незважаючи на порівняно невелику топку.
Повний опис та технічні характеристики
У багатьох країнах Європи класичні твердопаливні котли заборонені до застосування. Їх не можна встановлювати через низьку екологічності, так процес горіння супроводжується викидом значної кількості шкідливих речовин. Такі країни як Англія намагаються обмежити використання або зовсім заборонити застосування класичних котлів в житлових будинках. Рішення залишається тільки одне - піролізний котел.
Завдяки двохетапному спалюванню піролізний котел «вичавлює» все з палива по максимуму. Тому горіння відбувається набагато довший, ніж у класичних котлах. Головна особливість піролізного обладнання - мінімальна кількість викидів в атмосферу.
Кожен вид котельного обладнання має свої плюси і мінуси. Але, безперечно, піролізний котел сьогодні - лідер серед усього обладнання для опалення житлових і комерційних будівель. Його вибирають за економічність, екологічність і зручність експлуатації.