Каталог
Порівняння
Фільтр
Бренд
Теплова потужність
Країна виробника
Орієнтовна опалювальна площа
Товщина стали
Кількість контурів
Матеріал теплообмінника
Електронне керування
Автоподача палива

Використання відпрацьованого масла замість електрики або природного газу — відмінний спосіб заощадити. Використовуйте відпрацювання для обігріву приміщення або нагрівання гарячої води. Котел на відпрацьованому маслі дозволяє безпечно утилізувати використану технічна сировина, забезпечуючи ефективне джерело тепла.

Масляний котел: загальна інформація

Котел на відпрацьованому технічному матеріалі — це серце системи опалення або гарячого водопостачання. Він нагріває воду, а потім циркуляційний насос подає воду в опалювальний контур. Такі котли вигідно використовувати на СТО і АТП, де багато відпрацьованого масла.

Якщо ви робите власні відходи нафтопродуктів, перетворення їх в безкоштовне тепло дає більше, ніж просто скорочує ваші рахунки за електроенергію. Опалення на відпрацьовуванні заощадить гроші, час і клопоти, пов'язані з утилізацією відпрацьованого масла іншими способами відповідно до державних постановами.

Відпрацьоване масло — це продукт, який більше не можна використовувати за прямим призначенням. Зазвичай це моторне, гідравлічне масло або трансмісійна рідина.

При згорянні палива утворюються токсичні речовини, тому такі котли повинні розташовуватися тільки в нежитлових приміщеннях. Використовуючи котел на відпрацюванні для опалення приватного будинку, його встановлюють в окремій прибудові або котельні.

Спалювання відпрацьованого масляного матеріалу використовують:

  • Воздухогрійні опалювальні пристрої;
  • Водогрейные котлы.

Котел на відпрацьовуванні: принцип роботи

Для виробництва тепла котел спалює паливо. За рахунок цього відбувається нагрів теплоносія і подальший прогрів приміщення. Загальний принцип роботи включає наступні процеси.

  1. Бак заповнений відпрацьованим матеріалом.
  2. Відфільтроване масло перекачується до пальника.
  3. Насос прокачує масло з бака до робочого пристрою через фільтр.
  4. Електродвигун обертає вентилятор для подачі повітря. Він втягує повітря в сопло.
  5. Масло нагрівається Теном до потрібної температури. Воно потрапляє до пальника.
  6. Нагріте масло розпорошується в камері згоряння. Частинки масляного пара змішуються з повітрям і повністю згоряють.
  7. Теплообмінник отримує гаряче повітря від запаленої суміші.
  8. Тепло передається воді, що проходить крізь теплообмінник.
  9. Газ, що залишився викидається в димохід.

Резервуар з відпрацьованим матеріалом повинен розташовуватися на безпечній відстані від котла щоб уникнути займання. Зазвичай це 20 і більше метрів. Для подачі палива в пристрій використовується насос, який поставляється в комплекті з котлом.

Важливим моментом для ефективної роботи котла на відпрацюванні є попереднє нагрівання масла і повітря перед подачею до пальника. Відпрацьоване паливо нагріває ТЕН з автоматичним управлінням. Оптимальна температура подачі — 70-110 °С.

Окрема категорія моделей на відпрацьованому матеріалі — вертикальні котли з крапельної подачею палива. У їх конструкції передбачена чаша, на яку потрапляє масло. Відбувається процес випаровування, в ході якого масляні гази змішуються з повітрям і повністю згоряють, генеруючи велика кількість тепла. У таких моделях теплообмінник знаходиться в стінах камери горіння — по ним тече вода, нагріваючись до потрібної температури.

У чому основні плюси і мінуси котлів на відпрацьованому маслі?

Як і будь-яке обладнання, ці котли мають свої переваги і недоліки.

Плюси:

  • Автономність роботи. Устаткування на відпрацьованому сировину можна використовувати там, де немає підключення до газопроводу.
  • Проста і надійна конструкція котлів знижує витрати на ремонт.
  • Ефективність пальника досягає 95%.
  • Великий вибір палива — моторне і трансмісійне масло, дизельне паливо, рапсове масло, тваринні жири.
  • Низька вартість палива. Рідке пальне при опаленні і нагріванні води обходиться значно дешевше електрики і газу.

Минуси:

  • Необхідність зберігати паливо. Для котла на відпрацьованому сировину потрібно окремий резервуар.
  • При згорянні утворюється досить багато залишків. Масло має в складі домішки, які під час згоряння осідають на стінках камери згоряння.
  • Щоб пристрій працював довго і не ламалося, необхідна регулярна очистка — кожні 1-2 дні.
  • Димар — ще один обов'язковий елемент при використанні котлів цього типу.
  • Високий рівень шуму під час роботи.
  • Залежно від використовуваного відпрацьованого матеріалу горіння може супроводжуватися неприємним запахом.

Як вигідно купити котли на відпрацьованому маслі?

Щоб опалення або нагрівання води на відпрацюванні були ефективними і не приносили багато клопоту, важливо вибрати якісне обладнання. Для цього звертайте увагу на матеріали і характеристики котла.

На які характеристики дивитися при виборі котла на відпрацюванні

Для виробництва таких котлів використовуються різні матеріали. Особливу увагу, як завжди, приділяють теплообміннику.

Матеріал теплообмінника. Два найпопулярніших варіанти для котла на відпрацьованих матеріалах — сталь і чавун. Сталевий теплообмінник має легку вагу, витримує механічні пошкодження і перепади температур. За це доводиться розплачуватися схильністю корозії. Іржа легко з'являється на сталевий поверхні, навіть якщо вона оброблена захисним складом. Термін служби такого теплообмінника рідко перевищує 20 років.

Чавунний теплообмінник практично не схильний до корозії, служить 30 і більше років. Вартість матеріалу і виробництва значно вище, тому котли з його використанням дорожче. Чавун має один істотний недолік — він крихкий і може легко пошкодитися механічно. Перепади температур також негативно позначаються на довговічності.

Потужність служить найважливішим параметром при виборі будь-якого опалювального обладнання. Обігрівачі на відпрацьованому маслі не є винятком. Повний теплотехнічний розрахунок враховує ізоляцію стін, вікон і тепловтрати. У спрощеному вигляді прийнято брати 1 кВт потужності котла на 1 м2 опалювальної площі. Цей принцип працює, якщо висота стель не перевищує 2,7 м. При виборі котла краще вибрати модель з запасом потужності 20-50%.

Типи пальника дозволяють налаштовувати роботу котла. Одноступінчата пальник має тільки 1 режим роботи і не пропонує регулювань потужності. Двоступенева пальник дозволяє використовувати 50% або 100% потужності — це корисно для довговічності механізму та економічної роботи обладнання.

Модульований пальник надає ще більш гнучкі налаштування: доступна потужність від 10 до 100%. З нею легко забезпечити постійне горіння на мінімальній потужності. У котлах, де використовується відпрацювання, такі пальники зустрічаються вкрай рідко.

Важливим параметром служить надійний захист. Щоб обігрівач і опалення на маслах завжди працювали справно, потрібен захист від замерзання, перегріву і зупинки циркуляційного насоса.

Звукоізоляція буде корисна для котлів, встановлених там, де їх роботу чують співробітники підприємства, відвідувачі автосервісу або мешканці приватного будинку. Деякі моделі на відпрацьованому сировину продукують рівень шуму більше 70 дБ, що можна порівняти з роботою автомобільного двигуна.

Якщо ви хочете купити котли на відпрацьованому маслі або іншому вигляді рідкого палива, перейдіть в каталог продукції. У нашому асортименті представлені моделі від провідних виробників, з широким діапазоном потужності. Досвідчені консультанти, які пройшли навчання у виробників, завжди готові допомогти у виборі відповідного обладнання. Відправляємо замовлення по всій Україні.