Пальник на відпрацьованих маслах — це пристрій, який спалює відпрацювання для виробництва тепла. Це дуже економічне паливо. Пальники на відпрацьованому сировину дозволяють знизити вартість опалення в декілька разів у порівнянні з електрикою і газом.
Як влаштована і Принцип роботи пальника на відпрацьованому маслі
Масляні пальники є щільно укомплектовану систему компонентів:
- Насос для подачі масла;
- Нагнетатель повітря;
- Форсунку;
- Систему запалювання, органи управління та запобіжні механізми.
Принцип роботи пальника:
Пристрій отримує паливо через спеціальне сопло під високим тиском. З отворів для повітря нагнітач подає кисень, створюючи суміш, яка запалюється за рахунок іскри високої напруги. Мелкодисперсная суміш сприяє чистому згорянню. Тепло подається в теплообмінник, нагріваючи повітря або воду в системі опалення.
Перед подачею до пальника відпрацьовані масла попередньо нагріваються ТЕНом. За цей процес відповідає реле, що відстежує температуру. Більшість пальників працюють в діапазоні 0-150 °С. Це необхідно для ефективної роботи опалення. Повітря подається до пальника вентилятором, що створює потужний потік.
Виділяють кілька видів пальників на відпрацьованому маслі.
- Одноступінчатий пальник завжди працює на 100% потужності. Вона має просту конструкцію і нагріває паливо до заданої температури. Після цього пальник відключається. Такий режим роботи не завжди ефективний і призводить до підвищеної витрати палива.
- Двоступінчатий пальник може працювати в 2 режимах: 100% або 50% потужності. При включенні вона працює на 100% для нагріву палива. Коли температура досягає встановленого значення, пальник не вимикається, а переходить на 50% потужності для підтримки горіння.
- Модуляційний пальник має ще більш гнучкі налаштування. Вона використовує мінімальний відсоток потужності, необхідний для підтримки заданої температури горіння. Це допомагає істотно економити паливо.
Які типи відпрацьованих масел підходять
Масляний пальник може працювати на декількох видах палива. Зазвичай використовують:
- Моторне масло — найбільш часто використовуваний вид палива. Воно відрізняється низькою ціною, середньої в'язкістю. Для ефективної роботи пальника необхідна фільтрація — матеріал містить домішки і дрібні частинки.
- Трансмісійне масло також часто використовується для роботи пальників.
- Трансформаторне масло застосовують рідше, так як його часто переробляють. Цей вид палива відрізняється чистотою і низькою в'язкістю.
- Для роботи горілчаного пристрою можна використовувати індустріальні відпрацьовані склади. Їх беруть з верстатів, промислового устаткування.
- Підійдуть і рослинні масла, гас, сира нафта.
Як підібрати пальник під отработатке
Робота пристрою залежить від характеристик, якості виготовлення, використовуваних компонентів.
Найважливішим параметром є потужність. Розраховуючи систему опалення, основну увагу приділяють потужності котла на відпрацьованих матеріалах. Традиційний варіант — 1 кВт на кожні 10 м2 опалювальної площі плюс запас 20-50%. Важливо пам'ятати, що такий розрахунок підходить для приміщень з висотою стель до 2,7 м.
Коли справа доходить до пальника, її потужність повинна точно відповідати цій характеристиці в котлі. Не можна допускати зменшення або збільшення продуктивності: пальник на відпрацьованих матеріалах 25 кВт не підходить для установки в котел потужністю 100 кВт.
Пальник на відпрацюванні відрізняється розмірами. Перед установкою в теплогенератор необхідно знати допустимі габарити пальника.
Деякі пристрої відрізняються універсальністю. Такі пальники працюють на рідкому паливі та газі, пропонуючи гнучкі настройки і різні режими роботи.
Повний список важливих характеристик пальників включає:
- Теплову та електричну потужність;
- Витрату і тиск повітря;
- Витрату палива;
- Розміри і вагу;
- Комплектацію.
Чим гарний котел на відпрацюванні?
Відпрацьовані масла згоряють майже повністю, не залишаючи відходів. Найважливішим плюсом такого пристрою служить економічність. В процесі спалювання відпрацьованого масла виділяється велика кількість тепла.
Теплогенератори на відпрацьовуванні можна використовувати для обігріву практично будь-яких приміщень: приватних будинків, офісів, промислових споруд, цехів, громадських закладів.
Незважаючи на спалювання відпрацьованого матеріалу, пристрої повністю безпечні для екології та людини. В процесі роботи не виділяються шкідливі речовини.
Устаткування на відпрацюванні має просту конструкцію і відрізняється надійністю, тому потреба в ремонті виникає рідко.
Якщо ви шукаєте пальника на відпрацюванні, перегляньте каталог нашого магазину. У нас ви зможете купити обладнання від провідних виробників за вигідними цінами. Допомагаємо вибрати відповідні рішення і відправляємо товари по всій Україні.