- Бренд: Wichlacz
- Підібрано 6 товарів з 45
- Очистити все
Твердопаливні парогенератори – альтернативне обладнання теплової енергії. Категорія парових теплогенераторів представлена переважно обладнанням середньої і високої потужності.
Використання парових котлів
Паровий котел використовують для промислових і харчових підприємств, сільського господарства.
Існує таке обладнання і для побутової опалювальної системи. Продуктивність пара побутових котлів не перевищує позначку 1000 кг / год, в той час як промислові здатні видавати більше 2000 кг / год.
Вони відрізняються значною потужністю і габаритами, їх розміщують в окремих приміщеннях. Парогенератор - оптимальне рішення для підприємств, що мають відходи, які підходять для спалювання в якості твердого палива.
Особливості конструкції парового котла
Генератор пара на твердому паливі складається з водного резервуару, колектора і відвідних труб.
У резервуар зверху агрегату електронасосом подається вода. Потім по трубах вона потрапляє в колектор в нижній частині котла. Колектор з'єднаний з резервуаром трубами, що проходять через топку. Так як щільність суміші парів менше, ніж має холодна вода, вода постійно спрямовує пар в верхню частину. І тут вода за допомогою сепаратора відділяється від пара.
Далі вода надходить в резервуар барабанного типу, а потім - в паропровід, розміщений в області горіння палива. Як результат – швидке нагрівання води і збільшення тиску пари. Після цього пар стає придатний для обігріву будівлі.
Пара використовується не тільки в якості теплоносія, а й для отримання електроенергії - для запуску турбін.
Система автоматики включає пристрої управління для розпалювання палива, індикації температури і т.д., а також систему аварійного відключення цих твердопаливних агрегатів: запобіжний термостат, манометр, клапан тиску пара.
Різновиди парових котлів
Технічні характеристики дозволяють зробити класифікацію за двома показниками.
За призначенням парогенератори поділяються:
- Енергетичні: для вироблення електроенергії в складі енергоустановок.
- Утилізаційні. Функціонують на вторсировині.
- Промислові – для великих виробничих об'єктів.
- Побутові – для систем опалення приватних будинків.
За функціоналом:
- Жаротрубні;
- Водотрубні.
В жаротрубних агрегатах продукти горіння від спалювання палива циркулюють по трубах, які оточує вода. Вода перетворюється в пар, надходить в систему опалення або направляється по трубах до промислових споживачів пара. В такому котлі завжди підвищений тиск, тому стінки обладнання потовщені. У зв'язку з цим є деякі обмеження по потужності.
Водотрубний котел має зворотний принцип функціонування. Система труб, по яких рухається вода, розташовується всередині корпусу. Навколо труб циркулюють нагріті продукти горіння, які перетворюють воду в трубах в пар. Вони безпечніші і більш ефективні.
Експлуатація твердопаливних парогенераторів
Сучасні установки легко підтримують задану температуру і роблять систему опалення повністю автономної від централізованої магістралі. Парогенератори гарантують швидкий і якісний обігрів великих приміщень.
Особливості експлуатації парогенераторів:
- Попередня підготовка води: видаляють зі складу солі жорсткості, які призводять до утворення накипу на поверхні обладнання. Щоб виключити корозію металевих елементів - видалення кисню.
- Періодичне очищення зовнішніх стінок топки від золи.
- Система автоматики. Комерційні за замовчуванням забезпечені автоматичними системами управління. У комплект поставки побутового призначення часто входять механічні регулятори.