- Бренд: Retra
- Підібрано 23 товара з 661
- Очистити все
Котел Холмова – популярний різновид опалювального обладнання, що працює на твердому паливі. За рахунок принципу функціонування, ці котли також називають обладнанням з нижнім горінням.
Що таке шахтний котел – особливості котлів Холмова
Котел шахтного типу має головну особливість – горіння палива в обмеженому просторі камери. Якщо в традиційних котлах пальне в топці згоряє одночасно, що значно зменшується тривалість роботи котла на одній закладці палива, то в цих котлах горінням палива не задіяна вся камера.
Котли забезпечені великою камерою, в яку можна помістити значний обсяг палива. З моменту розпалу котла і в період його постійної роботи паливо в камері згоряє невеликими порціями, починаючи з нижніх шарів.
Основна маса пального розташовується зверху над гарячим вугіллям і рівномірно прогрівається. Тільки після того, як розташовані знизу шари повністю прогорять, вогнетривкі залишки перемістяться в зольний ящик, верхні шари палива займають місце, що звільнилося.
Таким чином, полум'я завжди локалізовано в невеликій ділянці, що подовжує час роботи котла на одному завантаженні палива. Це вигідно відрізняє його від традиційних котлів. Якщо в класичному котлі дрова будуть горіти не більше 4 годин, то в шахтному робота на одній закладці палива триватиме від 12 до 24 годин.
Що таке нижнє горіння – конструкція котлів
Шахтний котел отримав свою назву через характерну конструкцію. Усередині корпусу розташовані дві місткі камери (шахти). Перший резервуар служить для завантаження сировини. У цій камері здійснюється згорання твердого палива і виділення летючіх газів.
У наступній камері йде процес екзотермічної реакції спалювання газу. Чим більше недолік повітря в шахтному котлі, тим більше виділиться газів при спалюванні. Дожіг газів здійснюється в другій камері при температурі близько 800-1000 градусів. За рахунок такої високої температури ефективно і швидко нагрівається водяна сорочка від теплообмінника. Продукти спалювання виводяться через димар.
Принцип функціонування котла
Котел Холмова здатний функціонувати на різних типах палива – дрова, відходи деревообробного виробництва, вугілля, брикети.
Паливо в шахтний котел завантажується зверху. Згоряння сировини здійснюється на колосниках внизу камери завантаження. При цьому вогонь поширюється на незначну товщину палива – близько 20-25 см. Прогораючи, паливо переходить вниз, що сприяє безперервності процесу. Завдяки тому, що в котел можна завантажувати паливо зверху, спрощений процес експлуатації.
Під час роботи виділяються піролізні гази. В процесі газовиділення задіяні не тільки шари палива, які горять, але і пальне над основним шаром. Головна особливість піролізного газу - можливість дожига при додатковій подачі повітря. Як результат – велика тепловіддача. У колосниковий простір надходить кисень. Менша його частина направляється в першу шахту. Близько 80% повітря переходить в другу шахту для спалювання газів.
Повітря, що проходить в другу камеру, захоплює з собою частину димових мас з ділянки горіння. В результаті димові гази проникають через шари палива, і направляються в другу шахту для дожига з виділенням тепла.
Переваги та недоліки теплогенератора Холмова
Головна перевага, яку має цей котел – невибагливість в експлуатації. Основні плюси котла Холмова:
- дозавантаження топки в процесі роботи;
- високий ККД;
- на одному завантаженні тривале горіння.
Серед недоліків варто відзначити їх великі габарити і вартість в порівнянні з традиційними.
Яке паливо підходить для шахтного котла нижнього горіння
Для функціонування котла Холмова можна брати будь-які твердопаливні види пального:
- дрова з вологістю не більше 40%;
- вугілля різне за складом;
- відходи сільськогосподарської промисловості;
- пелети з різних матеріалів.
За рахунок горіння знизу у теплоагрегатів в шахтному виконанні немає особливих вимог до якості палива. Допускається використання твердопаливних сортів з високими показниками вологості, що не впливає ні на ККД котла, ні на режими тривалого функціонування.
Час роботи однієї порції палива цих шахтних котлів залежить від потужності обладнання, виду палива, зовнішньої температури.
Довга робота котла можлива за рахунок місткої камери згоряння і обмеженого простору горіння в першій шахті. При використанні вугілля час роботи котла на одному завантаженні істотно підвищується.
Ефективність спалювання палива багато в чому залежить від організації надходження повітря. Для цього використовують:
- механічний регулятор;
- примусовий наддув;
- димосос.
Якщо купити теплоагрегат з регулятором механічного типу, то отримаєте повну енергонезалежність. Регулятор щодо температури в системі відкриває заслінку для зміни тяги. Він має занурювальну гільзу, яка безпосередньо контактує з теплоносієм. Чутливий елемент зчитує температурний показник води, змінюється в обсязі і передає дані на шток. До штоку прикріплений ланцюжок. Його ослаблення або натягування змінює нахил заслінки.
Примусовий наддув необхідний при розпалюванні котла, при використанні неякісного твердого пального або зі значною кількістю летючих речовин. Вентилятор повністю виключає ризик поганої тяги. Процес наддуву контролює вбудована автоматика.
Димосос представлений своєрідним вентилятором, який стійкий до впливу високих температур. Але на відміну від нагнітального вентилятора, він не підвищує тиск, а створюється розрідження в топці. Додатково димосос виключає задимлення приміщень.
Якщо ви вирішили організувати систему опалення на енергоефективному шахтному котлі, ми допоможемо вибрати кращий, щоб ви могли купити котел за оптимальною ціною.