- Бренд: Verner
- Підібрано 3 товара з 193
- Очистити все
Поєднання ефективності та простоти експлуатації - головні вимоги при виборі опалювального котла. Розробники прикладають масу зусиль, щоб отримати максимум теплової енергії з невеликої кількості палива. Піролізні котли тривалого горіння мають високий ККД і являють собою практичний опалювальний прилад.
Принцип роботи піролізного котла і його ефективність
Піролізні котли мають простий принцип роботи. Вони використовують технологію піролізу за рахунок розкладання твердого палива. Це відбувається під час згоряння сировини при досягненні високої температури в діапазоні 200-800 °С в умовах обмеженого притоку повітря. Основний потік теплової енергії утворюється не в завантажувальній камері, де безпосередньо згорає паливо.
У піролізних котлах топка розділена на 2 частини. Газ, що виділяється в умовах нестачі кисню, проходить через сопла в камеру допалювання і змішується з вторинним повітрям. Тут газ згорає при температурі 1100-1200 °С. Під час процесу горіння виділяється колосальна кількість тепла.
Піролізний газ при згорянні віддає тепло теплоносія. Це забезпечує оптимальне використання енергії, що виділяється і довгий час горіння твердого палива.
Піролізні твердопаливні котли мають високий ККД. Час роботи на одній закладці палива складає від 10 до 12 годин. Тривалий час горіння досягається за рахунок пристрою камери і теплообмінника. Теплова потужність котла з піролізним горінням варіюється в широкому діапазоні.
Особливості конструкції піролізного котла
У цьому котлі використовується виключно тверде паливо для горіння. Серце пристрою - камера згоряння, що складається з двох частин:
-
Завантажувальний отвір для твердого палива.
-
Камера допалювання, в якій згорає піролізний газ.
Всі апарати обладнають тяговими заслінками. Відсутність цього елементу перетворює піролізні котли в звичайні моделі прямого горіння. Процес піролізу починається при закритті клапана і обмеження подачі повітря.
Існують різні моделі піролізних котлів. Камера допалювання може розташовуватися в різних місцях: зверху чи знизу.
Модифікація піролізного твердопаливного котла з верхнім розташуванням камери допалювання використовується рідше, але має перевагу. Газ відразу потрапляє в відсік дожигания, а звідти подається в димову трубу.
Моделі розрізняються за принципом роботи тяги. Вона може бути природною і примусовою.
Для примусової тяги встановлюють вентилятори і димососи, управління якими здійснюється штатною автоматикою. Робота таких моделей відрізняється тривалим часом ефективної роботи, але вимагає підключення до електромережі.
Паливо для піролізних котлів
Піролізні котли в значній мірі залежать від типу використовуваного палива. У камеру згоряння можна завантажувати матеріали органічного походження:
-
кам'яне вугілля;
-
дрова;
-
пелети;
-
торф;
-
відходи переробки деревини.
Не допускається завантаження тирси і стружки. Цей матеріал підходить тільки для традиційного твердопаливного котла. Миттєве згоряння не забезпечує достатню кількість газу для процесу піролізу. Кращий варіант - деревина. Її горіння супроводжується утворенням піролізних газів і їх рухом в камеру догорання.
Твердопаливний котел показує високий ККД за умови завантаження сухого палива.
Плюси і мінуси піролізних котлів для дому та дачі
Установка твердопаливних котлів забезпечує ряд переваг:
-
ККД піролізних котлів досягає 85-90%. Паливо згорає без залишку.
-
Достатньо завантажувати дрова 2 рази в день. Якщо обладнання працює не на повну потужність, досить одного завантаження в 24 години.
-
Рівень забруднення атмосфери знижений приблизно в 3 рази в порівнянні з традиційними котлами. Це досягається за рахунок ефективного згоряння палива і реакції з вуглецем.
-
Рідше потребують обслуговування через практично повного згоряння палива.
Обладнання не позбавлене і деяких недоліків:
-
Більшість піролізних моделей тривалого горіння мають один контур для обігріву будинку. Для нагріву води необхідно додаткове обладнання.
-
Цей варіант дорожче традиційного твердопаливного котла. Втім, економна витрата палива з часом виправдовує високу ціну піролізних рішень.
-
Завантаження палива відбувається вручну в піролізних котлах. Це може доставити незручності при експлуатації в будинках.
Ціна залежить від оснащення і автоматики. Розглядаючи моделі піролізних котлів, варто враховувати, що обладнання, яке працює тільки на дровах, можна обслуговувати своїми силами. Допомога фахівців не потрібна.
У нашому магазині ви зможете купити піролізні твердопаливні котли з доставкою по всій території України!