- Бренд: Maxus
- Підібрано 39 товарів з 941
- Очистити все
Пелетный котел — ефективний вид опалювального обладнання. В якості палива він використовує пелети - невеликі деревні гранули, виготовлені без хімічних добавок. Це екологічно чистий варіант твердого палива. При згорянні він виділяє велику кількість тепла — за цим показником пелети краще дров, вугілля і дизельного палива.
Пелетний котел для будинку
Котли на пеллетах доступні потужністю від 13 до 3000 кВт і підходять для опалення як маленьких, так і великих приміщень. Пелетні моделі вигідні в експлуатації, вони приблизно на 30% економічніше в порівнянні з електричними моделями.
Деякі котли на твердому паливі мають контур для гарячого водопостачання. А головною перевагою пелетних пристроїв служить високий ККД — він досягає 95%, а іноді і 97%.
Пелетні котли мають тривалим часом автономної роботи. За цим показником вони перевершують інші види твердопаливних котлів, які можуть працювати на одному завантаженні палива до 5 діб. Моделі на пеллетах розраховані на 5-10 днів безперервної роботи системи опалення без участі людини.
Котли з автоматичною подачею палива
Такий великий період автономної роботи стало можливим завдяки автоматичній подачі палива. Пелети складають в спеціальний бункер, з якого їх подає в топку спеціальний шнек. Він управляється автоматично.
Коли температура досягає заданого показника, автоматика відключає завантаження палива. Вона також управляє пальником, щоб забезпечити комфортний режим роботи котла з мінімальною участю людини.
Єдина дія, яке потрібно регулярно виконувати — це чистити котел від золи.
Пристрій пеллетного котла і принцип дії
Головною особливістю пелетних моделей є наявність бункера для автоматизованої подачі пелет. Він може бути розташований як усередині пристрою, так і за його межами. Такі виносні конструкції можуть мати великі розміри і вміщати запас пелет. Максимальна відстань між камерою і бункером може досягати 100 мм. У дорогих котлах резервуар оснащений датчиком для контролю кількості палива.
Принцип роботи наступний. Перед завантаженням паливо знаходиться в бункері. Шнек подає пелети з бункера в топку. Він являє собою жорсткий або гнучкий конвеєр для завантаження пелет. У моделях з автоматичною подачею палива електроніка відповідає за правильний режим роботи для підтримки заданої температури.
Розпал відбувається автоматично, для припливу повітря використовується вентилятор. Встановлюють 2 типу пальників:
- Факельна;
- Ретортна.
Пелетний котел на базі факельного пальника
Факельний пальник дозволяє повністю автоматизувати процес горіння. Вона має функцію загасання і перезапуску процесу горіння після аварійного відключення, самоочищається від золи, має невеликі розміри. Факельні пальники можна встановити на універсальні котли, що працюють на твердому або рідкому паливі, на газу.
Купити пелетний котел з факельним пальником краще в тому випадку, якщо будуть використовувати якісні гранули. Недоліками цього типу є вимогливість до якості палива і висока ціна.
Пелетний котел на базі ретортного пальника
Ретортний, або пальник об'ємного горіння, являє собою чашу з каналами, по яких подається повітря. Гранули можуть подаватися для роботи пеллетной пальника знизу або засипатися зверху. Вона може працювати на інших видах палива: дрібне вугілля, тирса, дрова, тріски, брикети. Ретортний пальник може встановлюватися на інші типи твердопаливних котлів.
Де купити котел пелетного типу
Інтернет-магазин «Водолекс» пропонує великий вибір пелетних котлів від виробників України. Професійні менеджери завжди готові надати консультацію і вибрати обладнання для приватного будинку або промислового об'єкту. Котли пелетні сертифіковані, мають гарантію. Доставка замовлень здійснюється по всій Україні.
Придбати опалювальні котли також можна в магазинах в Києві, Харкові та Дніпрі.
Як вибрати і встановити
Щоб вибрати відповідний котел на пеллетах, потрібно звернути увагу на декілька параметрів.
Тип пальника. Факельний пальник підійде, якщо ви використовуєте якісні пелети з низькою зольністю. В іншому випадку доведеться часто проводити очистку. З ретортне пальниками менше проблем, відрізняються стабільним горінням і коштують дешевше, однак не дають автоматичний розпал.
Управління котлом. Автоматичне управління подачею палива і горінням таких котлів вимагає мінімального втручання людини. Сучасні котли з автоматичною системою часто оснащені дистанційним керуванням за допомогою GSM-мережі.
Тип шнеку. Жорсткий шнек не дозволяє видалити внесений резервуар далі 100-200 мм від котла. Гнучкий шнек може працювати на відстані до 1000 мм, однак має більш складну систему кріплення.
Теплообмінник котла на пеллетах може мати різну конфігурацію. Зустрічаються теплообмінники:
- Горизонтальні;
- Вертикальні;
- Пласкі;
- Трубчасті.
Вертикальний теплообмінник менше схильний до накопичення золи, вона обсипається вниз.
Потужність залежить від опалювальної площі. Спрощений розрахунок — 1 кВт на 1 м2 площі + 20-50% запасу.
Встановлювати пелетні котли можна виключно в топкової або окремо стоячої котельні.