Каталог
Порівняння
Ви вибрали
Фільтр
Ціна
-
грн
Бренд
Теплова потужність
Країна виробника
Орієнтовна опалювальна площа
Товщина стали
Кількість контурів
Матеріал теплообмінника
Електронне керування
Автоподача палива

Котел на твердому паливі — прекрасний спосіб забезпечити будинок теплом і гарячою водою. З огляду на постійне зростання цін на газ і електроенергію, тверде паливо стає все популярнішим. Котли тривалого горіння порадують високим коефіцієнтом корисної дії та довгою роботою на одному завантаженні палива.

Відмінність твердопаливних котлів тривалого горіння від стандартних моделей

У традиційних котлах використовується природний процес спалювання. Дрова загоряються знизу, вогонь поширюється вгору на весь обсяг завантаженого палива. У твердопаливних котлах тривалого горіння все відбувається навпаки. Тут використовується принцип нижнього або верхнього горіння — дрова починають горіти зверху чи знизу невеликим шаром.

Такі моделі мають більший ККД у порівнянні з традиційними варіантами, час роботи на одному завантаженні більше. Цьому сприяє збільшена камера і принцип роботи. Подача твердого палива ручна.

Особливості котлів тривалого горіння і їх переваги

Завдяки довгому часу роботи завантаження палива можна проводити раз в 1-2 дня. Ключові переваги:

  • Варіанти з опалювальним контуром і підігрівом гарячої води.

  • Високий коефіцієнт корисної дії.

  • Контрольована подача повітря.

  • Просте обслуговування і очищення.

  • Менше сажі і вуглекислого газу в порівнянні з традиційними твердопаливними моделями.

  • Велика камера зі зручною завантаженням.

  • Збільшення тривалості горіння до 12-120 годин.

  • Сумісність з терморегуляторами.

  • Термозахист.

  • Можливість роботи з природною тягою без підключення до електромережі.

Принцип работы твердотопливного котла

Принцип роботи твердопаливного котла

Спеціальна технологія спалювання палива і збільшена завантажувальна камера сприяють тривалій безперервній роботі котла.

Під час роботи одночасно згорає тільки частина палива в камері. Саме це забезпечує безперервну роботу протягом 24 і більше годин. Кисень подається в камеру поступово. Спочатку загоряється верхній шар палива, вогонь поступово спускається в нижню частину камери. Коли перший шар витрачений, кисень надходить до наступного. Контрольована подача повітря дозволяє підтримувати задану температуру теплоносія і економічна витрата палива.

Шахтні моделі мають вертикальну топку з завантаженням палива в нижню частину. Дрова підпалюють знизу, а постійний потік повітря не дає горіти всьому об'єму. Коли шар згорає, наступний пласт опускається під власною вагою.

Як вибрати котли тривалого горіння для будинку

Доступний великий вибір котлів тривалого горіння. У кожного виробника вони розрізняються по потужності, обсягу завантажувальної камери, типам палива, матеріалів. Щоб вибрати відповідну модель, оцініть свої потреби і фінансові можливості.

Тип палива

Виробники котлів вказують види палива, які підходять для конкретної моделі. Найбільш популярною і ефективною є деревина. Вона згорає з невеликим залишком золи, без виділення сірки. Це збільшує термін служби котла і не забруднює повітря. Інші варіанти:

  • Вугілля;

  • Торф'яні брикети і сланці;

  • Пелети.

Вид палива вибирають виходячи з сумісності, цін, ефективності.

Потужність

Потужність котла розраховують виходячи з обсягу опалюваного простору. Щоб дізнатися цей показник, потрібно помножити площу приміщення на його висоту.

Щоб спростити розрахунок і не обчислювати обсяг, прийнято використовувати принцип: 1 кВт потужності котла на 1 м2 площі. Це підхід працює за умови, що стелі мають висоту не більше 3 м.

Це спрощений принцип, що не враховує матеріали теплоізоляції. Існують спеціальні таблиці для більш точного вибору потужності котла.

Матеріали

Для виготовлення теплообмінника використовують сталь — це оптимальний варіант. Сталевий теплообмінник твердопаливного котла відрізняється довговічністю. Найчастіше використовується сталь товщиною від 4 до 6 мм. В котлах великої потужності встановлюють теплообмінник з металу 8-10 мм в товщину.

Різновиди котлів тривалого горіння

Дві найпопулярніші різновиди моделей тривалого горіння:

  • Пристрої, що працюють за принципом верхнього горіння;

  • Піролізні моделі;

  • Шахтні обігрівачі з нижнім горінням.

Ці пристрої мають деякі відмінності в принципі роботи.

Твердотоплівние котли з горінням зверху частіше мають форму циліндра. Вони оснащені трубкою для подачі повітря. Процес протікає в верхній частині камери, тому завантажити нову партію палива можна лише після повного згоряння попередньої завантаження. Коли палива залишається мало, спалювання проходить не так ефективно, через що може падати температура в системі опалення.

Шахтні обігрівачі використовують схожий принцип, але процес спалювання проходить в нижній частині камери. Вони не так вимогливі до якості палива, можна використовувати вологі дрова, хоча це знизить ефективність роботи.

Піролізні моделі більш ефективні. Тут камера розділена на 2 сектори. У першому відсіку горять дрова. В процесі виділяється піролізний газ. Він потрапляє до другого сектор і повністю там згорає. За рахунок цього досягається максимальна віддача і велика теплова енергія.

Доступні моделі з природною тягою і автоматикою. Варіанти з механічною заслонкою повністю автономні, їх ставлять там, де часто бувають перебої з електрикою.

Моделі з автоматикою простіше у використанні, проте потребують постійного і стабільному джерелі електрики.

Наш інтернет-магазин пропонує купити твердопаливні обігрівачі в асортименті. Доставляємо замовлення по всій Україні.

Повний каталог твердопаливних котлів за посиланням. У нас найкращі ціни. На нашому сайті ви так само зможете знайти: