Каталог
Порівняння
Ви вибрали
Фільтр
Бренд
Теплова потужність
Країна виробника
Орієнтовна опалювальна площа
Монтаж
Насос
Розширювальний бак
Кількість контурів
Матеріал теплообмінника

Електричний котел служить альтернативою газовим і твердопаливним установкам. Він універсальний і підходить для організації опалення приватних будинків, комерційних приміщень, промислових будівель. Електрокотел не залежить від палива і не забруднює навколишнє середовище.

Електричні котли

Електричний котел використовує той же принцип, що і котли на газу та твердому паливі. Різниця полягає в тому, що він гріє воду для опалення за рахунок електрики. Наявність вбудованого циркуляційного насоса в деяких моделях позбавляє від необхідності купувати пристрій окремо. Цей варіант має ряд переваг.

Різновиди електрокотлів

Електрокотли діляться на 3 види за типом нагріву теплоносія.

Електродний тип використовує електроди для обігріву води. Сам елемент не нагрівається, а передає електричний заряд в воду. Під впливом електрики молекули води розпадаються на іони, і відбувається нагрів. Такі моделі мають низьку вартість і невеликі розміри, проте пред'являють жорсткі вимоги до якості води.

Котел з нагрівальним ТЕНом за принципом роботи нагадує бойлер для гарячої води. Він гріє проточну воду трубчастими нагрівальними елементами. Унікальна здатність такого котла — включати в роботу не всі Тени, регулюючи потужність і витрата електроенергії.

Індукційні котли можуть прослужити 30-40 років. У них теплоносій не контактує з нагрівальними елементами, що виключає проблеми з накипом. Теплоносієм може виступати не тільки вода, але і інші незамерзаючі рідини. Вони нагріваються вихровими струмами, що виходять із магнітного поля.

Ціна таких моделей вище, ніж у інших типів. Це обумовлено їх високим ККД і тривалим терміном служби.

Переваги електрокотлів для опалення

Енергоефективність. Вона досягає 99% і це, мабуть, головна перевага. Котли не спалюють паливо, таке як газ або дрова, для виробництва тепла. Тепловтрати майже повністю виключені.

Газ не потрібно. Не всі будинки мають доступ до газопроводу. Для них електрику є оптимальним способом забезпечити опалення та гаряче водопостачання.

Компактний розмір. Електричні моделі набагато компактніше, ніж їх газові та твердопаливні аналоги, оскільки їм не потрібно димар. Це дає велику гнучкість при розміщенні — близькість до зовнішньої стіни не обов'язкова.

Низькі витрати на установку. Не потрібно встановлювати димар, підводити газові труби до електрокотлів. Простий монтаж знижує витрати на установку.

Не потребують обслуговування. Котли містять дуже мало механічних частин. Немає потреби чистити зольник або теплообмінник. У разі поломки пошкоджені деталі змінюють, але як таке обслуговування не потрібно.

Варіанти з одним або двома контурами дозволять вибрати модель тільки для опалення або додати до нього гаряче водопостачання.

Великий вибір потужності від 2 до 60 і більше кВт.

Які недоліки електричних котлів

Поряд з великим списком переваг, електрокотли мають і деякі недоліки. Головним з них є висока витрата електроенергії, вартість якої має тенденцію до зростання. Опалювати приміщення електричним котлом дорого. В деякій мірі нівелювати цей недолік допоможе двозонний лічильник.

Ще одним мінусом є повна залежність котла від електрики. Якщо в мережі немає енергії, робота опалення стане неможливою. Рішенням проблеми стане установка ДБЖ або сонячних панелей.

Устаткування створює велике навантаження на електромережу, тому перед установкою слід подбати про гарну проводці. Для електричних моделей потужністю вище 12 кВт потрібно трифазна мережа.

Як вибрати електричний котел для приватного будинку?

При виборі електрокотла важливо враховувати кілька моментів.

  1. Тип установки — для підлоги або настінна.
  2. Тип підключення — однофазна мережа 220 В або трифазна 380 В.
  3. Потужність.
  4. Регулювання температурного режиму.

Від цих параметрів залежить вибір відповідного електрокотла і комфорт його використання.

Електро котел з 2 незалежними контурами дозволить опалювати будинок і готувати гарячу воду. Він буде споживати більше електрики.

Настінні котли не займають багато місця і підійдуть для обмежених просторів. Побутові моделі часто виробляють в такому виконанні. Підлогові варіанти часто мають високу потужність і здатні обігрівати великі приміщення.

Для регулювання роботи можна використовувати 2 типи пристроїв:

  • Механічний регулятор;
  • Електронний терморегулятор.

Механічне регулювання використовує простий принцип — при досягненні заданої температури ланцюг розмикається і обігрів вимикається. Коли показник знижується, регулятор знову замикає ланцюг. При цьому способі фактична температура може на 2-3 градуси відрізнятися від заданої.

Електронний регулятор найчастіше є виносний пульт. Такі пристрої більш точні.

Котли з декількома Тенамі дозволяють регулювати потужність поступово, включаючи і відключаючи один ТЕН або більше: 25%, 50%, 75%, 100%.

Як обрати електрокотел по потужності?

При виборі потужності враховують обсяг приміщення, теплоізоляцію будинку, кількість і площа вікон. Детальний розрахунок досить складний і проводиться інженерами.

У спрощеному вигляді необхідну потужність котла розраховують як 1 кВт на кожні 10 м2 площі. Цей принцип працює, якщо висота стель не перевищує 3 м.

Для опалення в будинках потрібен запас потужності, тому беруть 1,5 кВт на 10 м2 площі.

Слід пам'ятати, що електрокотли потужністю 12 і більше кВт для установки потрібне підключення до трифазної мережі 380 В.

Альтернативи

Електричне опалення — дороге задоволення, тому перед вибором пристрою варто розглянути різні альтернативи.

Теплові насоси — нове слово в світі опалювальної техніки. Вони використовують енергію природи - повітря, воду або грунт. Пристрої можуть як обігрівати, так і охолоджувати приміщення. Вони дуже економічні і витрачають мінімум електроенергії. Однак купити теплові насоси за низькою ціною не вийде — вартість висока. Вона стане ще більше з установкою, що представляє складний процес.

Інфрачервоні панелі підходять для створення комфортних і теплих зон в приватному будинку. Щоб добре прогріти приміщення, потрібно багато пристроїв великої потужності, що сильно збільшить витрату електрики.

Інфрачервона плівка використовується для локальної організації теплої підлоги, а за рахунок конвекції прогрівається повітря по всій висоті кімнати. Ефективність такої системи поступається водяному теплій підлозі, а ризик ураження електричним струмом робить використання плівки небезпечним.

Ще однією альтернативою є газові та твердопаливні котли, які забезпечують опалення там, де немає доступу до електромережі.

У нашому магазині ви знайдете великий вибір котлів за вигідними цінами.